Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká zahrada- jsem si velice dobře vědoma pozitivního působení přírodního prostředí či jednotlivých přírodních prvků.Centrum  symbolicky rozevírá svou lůžkovou část jako náruč vztahující se k parku.

Přírodní zázemí malého horského městečka Kovářská- na prostředí je kromě požadavků nemocných též nutné pohlížet ze strany personálu, který je vystaven mnohdy velice namáhavé fyzické či psychické práci, a ze strany návštěv a doprovázejících, jejichž vnímání prostředí je též velice zatíženo danou situací.

Přístup do zahrady nájezdem i pro lůžka- pobyt v navazujícím přírodním prostředí může významným způsobem pozitivně působit jako prostředí pro důvěrný rozhovor, relaxaci, regeneraci, místo pro přemýšlení či odpočinek.

Posezení pod stromem- Touto cestou se tak projekt nenásilně snaží začlenit klienty hospice do spektra zájmu obyvatel města. Tento návrh má ambice na resocializaci nemocných, kteří byli v dřívější době odstavováni spíše na okraj zájmu zdravé a ekonomicky výkonné populace.

Okolní prostředí- dokáže prodloužit život až o několik hodin- průměr je 7,9 dne u pacientů s výhledem do přírody a 8,7 dne u pacientů s cihlovou zdí. Výzkum Rogera Ulricha v Pennsylvania Hospital v roce 1984.